Vytisknout

Motory a ovládání

Předokenní rolety MINIROL lze ovládat několika způsoby:

  • mechanicky: šňůrou

                            popruhem

  • motoricky s možností ovládání místně nebo centrálně.

 

Proč si vybrat motorické ovládání rolet?

Motoricky ovládané rolety nezvyšují pouze komfort v užívání, ale také zvyšují životnost celé rolety. Jelikož má každý člověk jinou sílu, nenení možné při ručním ovládání zajistit rovnoměrný chod (někdy vytahujeme či zatahujeme roletu rychleji či pomaleji) a tím snižujeme životnost celé rolety.

Rolety se skládají z mnoho pohyblivých částí a je velký rozdíl zda je pohyb rolety trahavý (ruční ovládání) či konstatní (motorické ovládání).

Značně se prodlouží životnost rolety a navíc při použití vhodného zařízení (pulzní spínač + sekvenční ovládání) nemusíme čekat na dokončení vytažení/zatažení rolety.

Další, neméně důležitý argument pro motoricky poháněnou roletu je, že vhodně zvolené řízení rolety plní fuknci úspry energie a ochrany samotného okna před povětrnostními vlivy a zloději. 

Pokud budete mít rolety řízené automatickým slunečním čidlem, tak při zvýšení intenzity záření se rolety stáhnou do nastavené polohy. Nastavená poloha se reguluje čidlem, které se pomocí přísavky přilepí na místo, kde chcete zastavit roletu. díky tomu klesně teplota v místnosti a díky nastavení polohy rolety máte stále v mistnosti zachované světlo.

Praktické je také otřesové čidlo. Jakmile se zhorší výrazěn počasí, tak dá pokyn k uzavření rolety. Stejně tak pokud by se zloděj pokoušel rozbít okno, tak otřesové čidlo ochrání Váš dům.

Pro vlastní pohyb rolety dodáváme osvědčené pohony od renomovaných firem. V případě použití motoru s vhodně zvoleným řízením získáte další různé výhody, jako například: detekce najetí na překážku či ochrana roletypři vytvoření námrazy na pancíři.

 

Motorické ovládání rolet lze rozdělit na:

Radiové ovládání  

Bezdrátové ovládání poskytuje řadu výhod. Jednak Vám odpadá nutnost ovládat rolety vždy z jednoho místa. Dálkový ovladač může být vícekanálový a umožní Vám ovládat i více rolet najednou. Bezdrátová mohou být i různá čidla a řídící jednotky. Řídící jednotky Vám umožní naprogramovat různé programy pro každý den v týdnu.

Drátové ovládání

Jde o levnější variantu, která má také své výhody a záleží na konkrétních požadavcích a omezení požadovaného roletového systému. U obou typů dodáváme celou řadu ovládacích prvků - skupinové a centrální řízení objektu, týdenní časovače pro nastavení individuálních časů otevírání a zavírání, simulace přítomnosti, sluneční a tříštivá čidla a mnoho dalších, dle Vašich požadavků.