Vytisknout

Dekorativní fólie

 

Dekorativní fólie

Dekorativní fólie na okna

Dekorativní fólie jsou určeny na skleněné plochy v interiérech. Jejich hlavním úkolem je vylepšení vzhledu volných skleněných ploch. Dekorativní fólie jsou čiré fólie, na kterých jsou např. pravidelné bílé proužky, bílé kostičky atd.

Velkou výhodou dekorativní fólie je možnost variace jednotlivých druhů a dokonce i variace s jiným druhem fólie, např. s fólií proti-sluneční. Těmito kombinacemi můžeme docílit velmi zajímavého dekorativních efektu.

Využití dekorativní fólie na okna

 • Dekorativní fólie vylepší vzhled interiéru
 • Dekorativní fólie lze kombinovat s různými druhy fólií
 • Velký výběr dekorativních fólií
Vytisknout

Privátní fólie

 

Privátní fólie

Privátní fólie na okna

V mnoha případech je požadavkem zákazníků pro okna budov zabránit průhledu do objektu, avšak současně zachovat prostup světla. Tento úkol řeší speciální řada fólií – fólie privátní.

Kdy se používají privátní fólie?

Privátní fólie se používají na prosklené dveře bytů a kanceláří, obchodů apod., kde je cílem částečné nebo úplné zneprůhlednění skleněné plochy (částečné nebo úplné je dáno světelnými podmínkami před a za skleněnou plochou).

Specifikace privátní fólie

Síla privátní fólie je 0,035 – 0,055mm. UV filtr ochraňuje interiér před škodlivým UV zářením, zadrží minimálně 96% UV. Privátní fólie mají zdvojenou proti-otěrovou vrstvu.

Typy privátní fólie:

 • Z200 - privátní fólie matná, bílá nejmodernější obdoba pískovaného skla
 • MZ200 - privátní fólie bílo-stříbrná
 • BZ200 - privátní fólie matný bronz

Účinky privátní fólie:

Cílem privátní fólie je zajistit neprůhlednost, avšak propouštět světlo.

Využití privátní fólie:

Banky, lékařská zařízení, sportovní areály, privátní místnosti a celá řada dalších možných využití včetně výtvarného doladění interiéru i exteriéru.

Vytisknout

Tepelně izolační fólie

 

Tepelně-izolační fólie

Tepelně-izolační fólie na okna a skla

Jedním z podstatných kritérií stavby je schopnost tepelné izolace. Ceny energií mají stále zvyšující tendenci a tvoří podstatnou část našich výdajů za bydlení. Z výdajů na energii má největší podíl cena za teplo. Proto zateplování objektů a zvyšování tepelně-izolačních vlastností objektů je stále více v centru pozornosti.

Do nedávné doby se v odborných publikacích udávaly jako tepelné ztráty skly oken ve výši 33%. Vzhledem k tomu, že technologie staveb se každoročně zlepšují (tepelně-izolační vlastnosti zdiva, omítek, střech, rámů oken a jejich těsnění atd.), tak se v současné době udává ztráta sklem okna až do výše 50% celkových ztrát tepla. Použitím fólie IR můžete ztráty skly oken snížit až o 25%.

Tepelně-izolační fólie IR:

 • Tepelně-izolační fólie IR jsou nejuniverzálnější systém, který lze instalovat na všechny typy klasického prosklení
 • Tepelně-izolační fólie IR jsou nejlevnější způsob, který nevyžaduje výměnu proskleného systému
 • Tepelně-izolační fólie IR nevyžaduje žádné mechanické ovládání
 • Tepelně-izolační fólie IR jsou prakticky nemění přirozené osvětlení interiéru – přímé světlo příjemně rozptylují
 • Tepelně-izolační fólie IR likvidují 99% škodlivého UV záření, zadržují i sluneční záření
 • Tepelně-izolační fólie IR snižují možnost úrazu při rozbití prosklené plochy
 • Instalace pro snížení úniku tepla se provádí vždy na vnitřní sklo zevnitř interiéru


Tepelně-izolační fólie IR jsou určeny pro veškeré skleněné plochy a okna, kde dochází v zimních měsících k  značnému úniku tepla.

Instalace tepelně-izolační fólie IR

Tepelně-izolační fólie IR se instalují se na skla a okna rodinných domů, bytů (balkónů), kanceláří, výrobních prostor, střešních oken, zimních zahrad atd. Fólie je vybavena zdvojenou proti-otěrovou vrstvou, která je chrání před nechtěným poškrábáním. 

Tepelně-izolační fólie IR lze aplikovat kdykoli dodatečně na stávající skleněné plochy, bez toho abychom nadměrně zatěžovali nosné prvky okna tj. rámy, závěsy rámů atd. (váha fólie je cca 150g/m 2).

Nová generace tepelně-izolační fólie IR disponuje při vysokém prostupu světla výborným proti-slunečním výkonem (při instalaci na vnější sklo zevnitř).

Cíl tepelně-izolačních fólií:

Tepelně-izolační fólie IR snížují únik tepla z objektu v zimních měsících skly oken. V létě tepelně-izolační fólie IR pomáhá snižovat přehřívání interiéru.

Využití tepelně-izolačních fólií:

Tepelně-izolační fólie IR se využívají všude tam, kde dochází k úniku tepla skly oken z objektu v zimně. Návratnost investice do tepelně-izolační fólie se udává asi 5 let, samozřejmě v závislosti na velikosti prosklených ploch, tepelné izolaci celého objektu a stávajících oken, potřeby temperování a druhu topného média.

Vytisknout

Protisluneční fólie

protisluneční okenní fólie

 

Protisluneční fólie na okna, reflexní folie, anti-uv fólie

Horko v interiérech v letních měsících má celou řadu negativních vlivů. Přehřátí organismu může vyvolat celou řadu zdravotních problémů a to jak fyzických, tak i psychických. V mnoha publikovaných studií se dokládá při vzestupu teplot nad 25°C snížená výkonnost a zdravotní problémy. Přehřátí nad únosnou míru může u lidí, kteří nejsou v dobré kondici znamenat velmi těžké následky.

Protisluneční fólie na okna budov

Moderní budovy jsou kompletně proskleny a skleníkový efekt extrémně zvyšuje teploty v interiéru. Ani klimatizace nezabrání tomu, aby lidé, jež jsou přímo za sklem nepocítili účinky ostrých slunečních paprsků. A tedy i v případě, kdy je objekt vybaven klimatizací, mají protisluneční fólie své obrovské uplatnění. Protisluneční fólie zabraňují přímému prostupu horka a navíc snižují náklady na provoz klimatizace.

Protisluneční fólie chrání před zářením

V posledních letech se stále zvyšuje množství škodlivého UV záření dopadajícího na zemi. Naše protisluneční fólie zadrží minimálně 98% tohoto záření. Protisluneční fólie jsou barevné (stříbro, bronz, šeď), s různými stupni reflexe a různým prostupem světla. Mají zdvojenou proti-otěrovou vrstvu, která je chrání před nechtěným poškozením (poškrábání).

Popis protisluneční fólie

Protisluneční fólie jsou vybaveny vrstvou kovu. Tato vrstva kovu je reflexní – zrcadlová. Díky této reflexi fólie většinu energie odrazí. Další část tepla absorbují přímo do sebe. Zbytek energie se přenese do interiéru. Současným trendem je používat protisluneční fólie, které propustí co nejvíce denního světla, avšak s vysokou reflexí, která zabezpečí co nejvyšší proti-sluneční výkon. 

Protisluneční fólie do rodinných domů

Do rodinných domů doporučujeme protisluneční fólie s prostupností světla 35% a více. Pro komerční objekty je možno používat fólie již od 20% prostupnosti. Při výzkumech bylo zjištěno, jak lidské oko rozeznává různé intenzity zadržení světla (Dospělo se k výsledku, že 50% zadržení světla je na hranici očního rozeznání a teprve až 40% prostupnosti lidské oko bezpečně určí.)

Proto tedy je třeba dbát na doporučení odborných techniků, kteří mají dostatek zkušeností k tomu, aby doporučili opravdu ten nejvhodnější typ protisluneční fólie pro dané využití. Obdobně je tomu i s volbou barevného odstínu. Je velký rozdíl mezi tóny studenými (namodralé, stříbrné apod.) a teplými (bronzová, šedá apod.).

Typy protislunečních fólií:

Interiérové protisluneční fólie

Interiérové protisluneční fólie Používají se na okna, která je možno demontovat na jednotlivá skla. Instalace se provádí na vnější sklo zevnitř.

Exteriérové protislunenční fólie

Exteriérové protisluneční fólie představují nejvyšší proti-sluneční účinek. Protisluneční exteriérové fóliezabezpečují nejvyšší výkon tím, že odrážejí a pohlcují (absorbce) sluneční energii ještě dříve, než vstoupí do proskleného systému a tím významně roste jejich účinnost, neboť nedochází v takové míře k absorbci mezi skly (dvojitá izolační skla).

Tato absorbce by se pak dále přenášela (redialací) jak do exteriéru, tak bohužel i do interiéru. V současné době jsou ze všech typů proti-slunečních fólií, vzhledem ke svým vynikajícím účinkům, nejvíce žádané.

Na dvojitá izolační skla doporučujeme výhradně exteriérové proti-sluneční fólie.

Účinky protisluneční fólie:

Cílem protisluneční fólie je snížit přehřívání interiéru skleněnými plochami. Protisluneční fólie rovněž slouží k barevnému doladění těchto ploch.

Využití protisluneční fólie:

Protisluneční fólie lze využit na veškeré objekty vybavené okny, kde dochází v horku k nadměrnému nárůstu teploty vlivem sluneční energie procházející skly (skleníkový efekt).

 

 

 

Vytisknout

Bezpečnostní fólie

 

Bezpečnostní fólie

Bezpečnostní fólie na okna

S překotným technicko-ekonomickým rozvojem naší společnosti se bohužel objevují i negativní vlivy. Vzrůstající agresivita, sobeckost a bezcitnost, honba za penězi jsou živnou půdou pro násilníky a zloděje. Bohužel se každý den můžeme setkat s následky jejich řádění.

Bezpečnostní fólie - ochrana oken

Okna našich bytů a domů jsou pro tyto různé kriminální živly nejsnadnější cestou, jak vniknout (napadnout) do objektu. Kde existuje útok, musí být i obrana. Velmi účinnou ochranou oken jsou bezpečnostní fólie na okna. Na oknech bezpečnostní fólie nejsou vidět, nemění vzhled objektu a tím ani (na rozdíl od různých jiných viditelných zábran) nelákají zloděje.

Bezpečnostní fólie SCX a SCX 12

Tyto vysoce odolné třívrstvé bezpečnostní fólie jsou 0,3mm silné a bezbarvá. Bezpečnostní fólie SCX a SCX 12 Splňují kritéria mechanické odolnosti dle Evropské normy: DIN EN 356 E P – 2, při aplikaci na sklo silné 3mm a silnější. UV filtr této bezpečnostní fólie zadrží minimálně 99% škodlivého UV záření, čímž snižuje především blednutí vybavení interiéru. Bezpečnostní fólie má proti-otěrovou vrstvu, která ji chrání před nechtěným poškrábáním.

Instalace bezpečnostní fólie

Bezpečnostní fólie instaluje se na vnitřní stranu skla (z interiéru) a je schválená Státním zdravotním ústavem pro aplikace do interiéru a to i v potravinářských provozech.

Proč se nasazují bezpečnostní fólie

Bezpečnostní fólie se používá pro skleněné plochy a okna objektů, kde hrozí nebezpečí loupeže, či jiné možnosti napadení skleněné plochy. Bezpečnostní fólie je též pro ochranu před přírodními pohromami (krupobití, vichřice apod.), zvláště pro střešní okna (nebezpečí poranění, vyplavení a zničení interiéru apod.).

Vhodnost bezpečnostní fólie

Bezpečnostní fólie je vhodná pro skla a okna obchodů, rodinných domů, bank, bytů (balkónů), střešní okna atd. Sklo, na kterém je nainstalovaná bezpečnostní fólie po napadení útočníkem praskne, ale bezpečnostní fólie ho udrží kompaktní a zabrání pachateli v průniku do objektu.

Bezpečnostní fólie zabrání případnému pořezání osob stojících blízko okna při jeho, ať už náhodném nebo úmyslném rozbití.

Účinky bezpečnostní fólie:

Bezpečnostní fólie zabráňuje, či co nejvíce ztěžuje vloupání skleněnou plochou do objektu. Bezečnostní fóliesplňují požadavky pojišťoven.

Využití bezpečnostní fólie:

Využití bezpečnostní fólie je opravdu široké. Okna objektů musí být dle pojišťoven chráněna do 5m nad terénem. Můžeme namítnout, že jsme proti zlodějů pojištěni, ale existuje mnoho předmětů, které pro nás mají nevyčíslitelnou hodnotu a jsou nenahraditelné.

Doporučení - bezpečnostní fólie:

Velice doporučujeme naše bezpečnostní fólie i na okna, která jsou vybavena mřížemi. Mříže jsou odolné proti zlodějů, avšak málo účinné proti předmětům vhozeným sklem do objektu (kameny, dělobuchy, zápalné láhve atd.).

Rovněž doporučujeme bezpečnostní fólie na bezpečnostní skla (Konex), protože zabrání případnému poranění střepy z rozbitého vnitřního skla. Toto nebezpečí naše bezpečnostní fólie velmi účinně eliminují.

Další články...